Leidapharm Paracetamol Kind 120 mg 10 kauwtabletten

Niet verkrijgbaar in uw land
Het is wettelijk verboden om dit product naar België te versturen. Onze excuses hiervoor.
1,59

Leidapharm Kinderparacetamol Kauwtablet

Leidapharm Kinderparacetamol Kauwtabletten werkt pijnstillend en koorstwerend. Deze kinderparacetamol is geschikt voor kinderenvan 1 tot 9 jaar met klachten als pijn en koorts na een vaccinatie, hoofdpijn, koorts en pijn bij griep en verkoudheid, koorts en pijn na vaccinatie, kiespijn, zenuwpijn en spierpijn. De kauwtabletten zijn verpakt in een hygiënische doordrukstripverpakking. Voor kinderen die moeite hebben met slikken heeft Leidapharm ook Paracetamol zetpillen.

  • Werkt pijnstillend en koorstwerend
  • Kauwtablet
  • Pepermuntsmaak
  • Hygiënische doordrukstripverpakking
Let op

Dit is een geneesmiddel:
Lees voor gebruik de bijsluiter. Let op de maximale dagdosering. Voor geneesmiddelen geldt een maximum bestelhoeveelheid van 3 stuks per product. Wij verkopen geen geneesmiddelen aan personen onder de 16 jaar.

Medische informatie

EAN-code 8712755210543
Registratienummer 21952
Productnaam Leidapharm Kinderparacetamol 20 mg kauwtabletten
Registratiecode RVG
ATC-code N02BE01
Netto inhoud 1 ML
GPC-nummer 10000856
GPC-omschrijving Pijnstiller algemeen
Dosering 0,5-2, afhankelijk leeftijd
Maximale dagdosering 2-12, afhankelijk leeftijd
Leeftijd 3 maanden tot 9 jaar
Gebruiksadvies 4 uur tussenpozen aanhouden, opkauwen of fijngemaakt met water of limonade innemen. Bij kinderen tot 4 jaar niet langer gebruiken dan 2 dagen. Bij geen verbetering van de klacht niet langer gebruiken dan 3 dagen bij koorts en 5 dagen bij pijn, zonder overleg arts. Niet langer dan 14 dagen gebruiken, zonder advies arts.
Bewaarinstructie Buiten bereik en zicht van kinderen houden in goed afgesloten oorspronkelijke (buiten)verpakking beneden de 25 °C.
Risicowaarschuwing - Het is belangrijk om niet te veel te gebruiken, want dan kan dit geneesmiddel lever- en nierklachten geven. Wij adviseren u voor gebruik de bijsluiter te lezen. - Vermijd langdurig gebruik bij hoofdpijn, dit kan hoofdpijn veroorzaken. - Niet gebruiken bij slechte nier- of leverfunctie zonder overleg met een arts. - Bij pijn niet langer dan 5 dagen gebruiken of bij koorts niet langer dan 3 dagen gebruiken zonder overleg met een arts. - Bij kinderen jonger dan 4 jaar niet langer dan 2 dagen gebruiken zonder overleg met en arts.
Afleverstatus code AV
Afleverstatus omschrijving Algemene Verkoop
Toedingingsvorm Kauwtablet
Te gebruiken bij Ter verlichting bij hoofdpijn, koorts en pijn bij griep en verkoudheid of na vaccinatie, kiespijn, zenuwpijn, spit, spierpijn of menstruatiepijn.
Niet gebruiken bij Overgevoelig voor een van de stoffen in dit geneesmiddel.
Zwangerschap NVT
Borstvoeding NVT
Gebruiksbeperking Lever- of nierfunctiestoornissen. Niet samen met bepaalde geneesmiddelen, zie bijsluiter. Niet langer gebruiken dan 14 dagen. Bij kinderen tot 4 jaar niet langer gebruiken dan 2 dagen.
Werkzame stoffen Paracetamol 120 mg
Document Bijsluiter
Toepassingsgebied Bij koorts en bij pijn

Bijsluiter:

Lees voor gebruik van dit geneesmiddel de bijsluiter voor waarschuwingen, bijwerkingen, dosering en duur van het gebruik. Sommige geneesmiddelen kunnen niet in combinatie met andere geneesmiddelen worden gebruikt. Raadpleeg bij twijfel de (huis)arts.

Wil je advies van onze drogist?

Heb je na het lezen van de informatie nog vragen over dit geneesmiddel? Mail dan onze gediplomeerde drogist via [email protected] of bel naar telefoonnummer 088-8000200. Wij zijn bereikbaar op werkdagen van 9:00 tot 17:00 uur. Op zondag is de drogist van 13.00 uur tot 17.00 uur per mail ([email protected]) bereikbaar. We streven ernaar om binnen 2 uur reactie te geven op je vraag. Zolang je vraag niet beantwoord is raden wij je aan de aankoop uit te stellen.

Milieu:

Spoel geneesmiddelen niet door de gootsteen of toilet en gooi ze niet in de vuilnisbak. Vraag bij de gemeente na wat je met geneesmiddelen moet doen, die niet meer nodig of te gebruiken zijn. Ze worden dan op een verantwoorde manier vernietigd en komen niet in het milieu terecht.

Bijwerkingen:

Als je bijwerkingen ervaart van een geneesmiddel die niet in de bijsluiter worden vermeld kun je deze melden bij Bijwerkingencentrum Lareb. Je draagt hiermee bij aan de veiligheid van geneesmiddelen. Meer informatie en het meldingsformulier voor bijwerkingen vind je op de site van Lareb.

Hoe werkt Leidapharm Kinderparacetamol 120 mg?

Paracetamol behoort tot de groep van de zogenaamde pijnstillende en koortsverlagende middelen. 

Zetpillen Leidapharm kinderparacetamol

Naast deze paracetamol kauwtabletten heeft Leidapharm ook kinderparacetamol in de vorm van zetpillen. Deze zetpillen zijn te koop in de volgende sterktes:
120mg* voor kinderen van 3 maanden tot 1 jaar
240 mg* voor kinderen van 1 tot 6 jaar
500 mg* voor kinderen van 6 tot 12 jaar
* omdat de toedieningsvorm van zetpillen rectaal is heb je meer werkzame stof (paracetamol) nodig. Daarom zit er een verschil in hoeveelheid gebruikte paracetamol in vergelijking met de kauwtablet. De zetpillen zijn dus niet sterker dan de kauwtabletten.

Dosering en gebruik

In het algemeen geven de onderstaande doseringen voldoende resultaat:
Kinderen van 3-12 maanden (5,5-10 kg): een halve (½) kauwtablet 4 tot 6 maal per dag.
Kinderen van 1-2 jaar (10-12,5 kg): één kauwtablet 4 tot 6 maal per dag.
Kinderen van 2-4 jaar (12,5-17 kg): één tot anderhalve (1½) kauwtablet 4 tot 6 maal per dag.
Kinderen van 4-6 jaar (17-22 kg): anderhalve (1½) kauwtablet 4 tot 6 maal per dag.
Kinderen van 6 tot 9 jaar: twee kauwtabletten 4 tot 6 maal per dag.
Aanbevolen dosering niet overschrijden.
Lees voorgebruik de bijsluiter

Samenstelling

De werkzame stof is paracetamol. Iedere kauwtablet bevat 120 mg paracetamol.
Als hulpstoffen zijn gebruikt: lactose, ethylcellulose, mannitol, saccharinenatrium, pepermuntolie en
magnesiumstearaat.

Productinformatie over Leidapharm Paracetamol Kind 120 mg

  • Merk: Leidapharm
  • Ean: 8712755210543
  • Artikel: 947-272

Leidapharm Paracetamol Kind 120 mg 10 kauwtabletten

1,59
Niet verkrijgbaar in uw land
Het is wettelijk verboden om dit product naar België te versturen. Onze excuses hiervoor.